Chcete zažít opravdu netradiční dovolenou? Vydejte se do Izraele!

Už vás nudí ležení na pláži, přejídání se v hotelu a procházky po městě? Přestože každý kousíček země je jiný, určitě nejste jediní, komu nakonec přijdou všechny dovolené stejné. A přesně to je důvod, proč byste se měli vydat do izraelského Tel Avivu. Tamní atmosféra totiž není podobná vůbec žádnému jinému kousku světa. Zažijete tam něco, co jste ještě neviděli.

Při návštěvě Tel Avivu se cítíte, jako byste se přesunuli v čase 2000 let zpátky, a zároveň máte pocit, že tady vidíte 200 let vzdálenou budoucnost. Možná je to tím, že Izrael má za sebou bohatou historii a historické prostředí na vás číhá všude. Žijí tu ale moderní lidé, kteří si umí užívat každého dne i noci. V noci nikdo nespí, kromě barů mají přes noc otevřeno třeba i muzea. V létě tady dokonce drží svátek Bílé noci, při které se celé město účastní 24hodinové party. No řekněte, kde jinde tohle mají?

Multikulturní obyvatelé vás přijmou mezi sebe

Jazykové bariéry se vůbec nemusíte bát. Většina obyvatel Tel Avivu totiž pochází z Ameriky, Austrálie, Francie a Asie. A ti zbylí, Izraelci, obvykle mluví plynně anglicky. Po celém městě najdete mnoho francouzských bister, italských restaurací a suši barů. Cizinci jsou vítáni, je na ně pohlíženo jako na místní. Získat zde přátele není těžké. Všichni se navzájem respektují, a přestože je v Izraeli manželství dvou lidí stejného pohlaví zatím nelegální, LGBT komunita roste. Každé léto se tu koná gay pride a stojí tady první pomník na světě věnovaný gayům a lesbám pronásledovaným za druhé světové války.

Moderní součást Tel Avivu reprezentují například technologické startupy. Své sídlo zde má i Google a rozhodně není náhoda, že bývají Izraelci nazýváni startupovým národem. Je to právě díky Tel Avivu.

Nic než písek a slané moře

A to ještě nepadlo ani slovo o místních plážích. Někteří lidé tvrdí, že se podobají plážím v Miami, jen se dočkáte hezčích romantických výhledů například na západ slunce. Písčitými plážemi je lemované prakticky celé město. Některé jsou nudistické, na jiné můžete vzít i pejska. Atmosféra je stejně přátelská jako v centru města.

Je snad potřeba něco dodávat? Objednejte si letenky do Tel Aviv a vydejte se poznávat krásy tohoto města plného protikladů.