Víte kolik stojí mýtné do Chorvatska a jaké doklady potřebujete?

Dovolená v Chorvatsku je nezapomenutelným zážitkem. Možnost relaxace u moře, poznávání tamní architektury, gastronomie a přírodních krás. To všechno vám tato blahodárná země nabízí. Mezi většinou turistů je velice vyhledávaná cesta autem do Chorvatska, během níž jste vlastními pány, můžete si zastavit kde chcete, a navíc pak máte k dispozici automobil pro podnikání nejrůznějších výletů.

Pokud se rozhodnete pro jízdu automobilem, určitě se vám hodí několik užitečných rad, které se týkají například nákladů na mýtné nebo samotných cestovních dokladů.

Mýtné v Chorvatsku a dálniční poplatky

Cesta autem do Chorvatska obvykle vede skrze rakouské a slovinské dálnice. A právě v jejich případě byste se měli připravit na platbu za dálniční známky. Níže vám uvádíme ceny za časově omezené známky do Rakouska i Slovinska.

·         Desetidenní známka do Rakouska = 8 EUR

·         Dvouměsíční známka do Rakouska = 26,20 EUR

·         Týdenní známka do Slovinska = 15 EUR

·         Měsíční známka do Slovinska = 30 EUR

Náš průvodce po Chorvatsku vám mimo jiné prozradí i to, kolik stojí mýtné v Chorvatsku. Například krátká trasa od hranic až do Záhřebu vyjde na 50 HRK. Pokud se vydáte ze Záhřebu do Zadaru, bude to 135 HRK. A kdybyste náhodou jeli ze Záhřebu až na Makarskou, počítejte s mýtným ve výši 220 HRK.

Nezapomeňte si cestovní doklady

Při cestě do Chorvatska neopomeňte ani na to nejdůležitější, čímž jsou cestovní doklady. V tomto případě to budete mít celkem ulehčené, protože vám stačí vzít si buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Ať už to bude ten či onen doklad, jeho platnost by měla mít trvání po celou dobu pobytu v zemi.

Myslet musíte také na své malé ratolesti, které taktéž potřebují cestovní doklady, a to i děti do 15 let věku. Pak už si stačí sbalit jen osobní věci, dostatek peněz a užívat si ničím narušovanou dovolenou se vším všudy.